Waarom moet ik mijn legitimatiebewijs inleveren bij een examen?
Vanaf 1 januari 2016 is het voor iedere deelnemer aan het VCA examen verplicht om een kopie van het geldig legitimatiebewijs (paspoort, identiteitsbewijs of Nederlands rijbewijs) in te leveren. Het examenbureau mag wettelijk gezien de kopie innemen aangezien het VCA diploma een waardedocument is. Iedere deelnemer van het examen dient de kopie en het originele legitimatiebewijs bij zich te hebben tijdens het VCA examen.
Ik ben mijn pasje of certificaat kwijt. Wat nu?
Het VCA diploma is een document dat eenmalig wordt verstrekt. Ben je je diploma kwijt? Dan volstaat de vermelding in het Centraal Diploma Register VCA (CDR). Lees hier meer informatie. Een print van die gegevens vormt ook het bewijs dat je over een geldig certificaat beschikt. Het verstrekken van een duplicaat diploma is niet toegestaan.
Hoe lang is het VCA certificaat geldig?
Je VCA Certificaat is 10 jaar geldig. Nederlandse, Belgische en Duitse certificaten worden wederzijds erkend.
Is er een minimale leeftijd voor deelname aan de VCA cursus of examen?
Nee, er is geen minimale leeftijd voor de deelname aan de VCA cursus of het VCA examen.
Moet ik eerst VCA Basis doen voordat ik VCA VOL kan doen?
Nee je hoeft niet eerst de VCA Basis cursus te volgen, je kunt meteen de VCA VOL cursus volgen.
VCU VIL is voor medewerkers van een uitzendbureau.
Kan ik ook examen in een ander taal doen?
Ja dit kan in de volgende talen: VCA Basis: Nederlands, Engels, Duits, Frans, Pools, Portugees, Turks, Hongaars, Italiaans, Spaans, Roemeens en Slowaaks VCA VOL: Nederlands, Engels, Duits en Frans
Kan ik dezelfde dag een herexamen doen als ik niet slaag?
Nee, het examen moet 24 uur van te voren worden aangemeld.
Wanneer ontvang ik mijn diploma en pasje?
Het diploma en pasje worden binnen 1,5 week na het examen toegestuurd. Op de VCA examenbank kun je wel direct zien of geslaagd bent. Een printscreen hiervan is voldoende om aan te tonen dat je een VCA diploma bezit.
Kan ik ook mondeling examen doen?
Nee, dit kan per 1 januari 2016 niet meer. Voor VCA Basis kun je wel een luisterexamen doen met behulp van een koptelefoon op de computer. Voor VCA VOL is dit niet mogelijk.
Ik heb dyslexie. Hoe kan ik toch examen doen?
Je kunt een luisterexamen doen, zie de vorige vraag. Daarnaast mag u extra tijd aanvragen. Neem hiervoor contact met ons op.
Ik ben doof. Mag ik een doventolk meenemen?
Ja dat mag. Tijdens het examen kun je ook gebruik maken van een gecertificeerde doventolk. Neem hiervoor contact met ons op.